Program profilaktyczno – edukacyjny „NIEĆPAM” w formie koncertu pt. „Twoje Życie – Twój Wybór” 2009r.

Program profilaktyczno – edukacyjny „NIEĆPAM” w formie koncertu pt. „Twoje Życie – Twój Wybór”', 

W dniu 12 października 2009 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Psarach przy współpracy z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Ochotniczą Strażą Pożarną w Psarach pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pana Mariana Kozieła, zorganizował program profilaktyczno – edukacyjny „NIEĆPAM” połączony z koncertem grupy rockowej EXCES dla uczniów Gimnazjum.

Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Będzinie Młodszy Aspirant Pan Tomasz Czerniak przedstawił młodzieży prawne konsekwencje posiadania narkotyków. Pani Maria Siwek – terapeutka Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii pracująca w Punkcie Konsultacyjnym w Katowicach zapoznała młodzież ze skutkami brania narkotyków prezentując sugestywny fragment filmu „Skazany na bluesa”. Grupa rockowa Exces z liderem Krzysztofem Jaryczewskim przedstawiła autorski koncert  „Twoje życie – Twój wybór”, który był ważną częścią programu profilaktycznego, działań profilaktycznych i edukacyjnych prowadzonych w gimnazjum. Koncert trwał 120 minut, a jego repertuar stanowiły własne kompozycje Krzysztofa Jaryczewskiego, kompozytora, założyciela i pierwszego wokalisty zespołu Oddział Zamknięty. „Jary”- jak go nazywają znajomi - nagrał z Oddziałem Zamkniętym 2 płyty. W 1985 roku  jego karierę przerwała choroba – mająca ścisły związek z nadużywaniem narkotyków i alkoholu, przez którą utracił głos na 16 lat. Teksty wykonywanych piosenek są osobistą i głęboką refleksją nad miłością, szukaniem sensu życia, czy swojego miejsca wśród ludzi. Piosenki poprzedzane były słownym, bardzo osobistym komentarzem, nadającym tematyczną spójność i wiarygodność.

W przerwie koncertu bezpłatnie wystąpił zespół HR – Hardstyle Revolution – grupa taneczna chłopców w składzie  Deep, Energy, Maro, Cvanyy, Chaoss, Loxin, Brian. Grupa uprawia taniec Melbourne Shuffle – to taniec pochodzący z Melbourne, polegający na pozornym ślizganiu się po podłożu. Grupa była przyjęta entuzjastycznie szczególnie przez płeć piękną. Chłopcy przyjechali do Psar z Jastrzębia, Chorzowa, Zabrza , Dąbrowy Górniczej, Wojkowic, Czeladzi i Będzina.

Koncert został zorganizowany ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Psary.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i świetną zabawę, a szczególne podziękowania składamy Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach za udostępnienie bezpłatnie remizy oraz przypomnienie młodzieży jak niebezpieczny jest ogień i niekontrolowany pożar.

 

Sporządził: Aleksander Koćwin

AA+A-