Program profilaktyczno - edukacyjny NIEĆPAM 2010

Program profilaktyczno - edukacyjny NIEĆPAM 2010',
W dniu 11 października 2010r. na sali gimnastycznej Gimnazjum w Psarach odbył się, jak co roku, program profilaktyczno - edukacyjny NIEĆPAM.

Wprowadzeniem do programu było wystąpienie Pani Jolanty Białas – psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Będzinie, które poświęciła tematowi rozwoju młodzieży poprzez kulturę fizyczną, jak ważna jest ona dla zdrowia i prawidłowego rozwoju oraz jak ważne jest zwłaszcza w okresie dojrzewania życie bez używek. Z kolei przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Będzinie Młodszy Aspirant Pan Tomasz Czerniak przedstawił młodzieży prawne konsekwencje posiadania narkotyków i dopalaczy.
Głównym punktem tegorocznego programu był koncert muzyczny w wykonaniu zespołu Easy Rider pt. „ŻYJ ŚWIADOMIE”.
Zespół rockowo – bluesowy Easy Rider jest obecny na scenie muzycznej od 30 lat.
W skład zespołu wchodzą:
- Andrzej Wodziński (gitara, śpiew),
- Jacek Gazda (gitara basowa),
- Jarosław Wodziński (perkusja).
Muzycy tłumaczyli młodzieży, że dzięki temu, iż nie ulegają uzależnieniom i nałogom tak długo są obecni w świecie muzyki. Ponadto wysłuchaliśmy świetnego koncertu, w przerwie którego odbył się quiz muzyczny, z którym młodzież gimnazjum bardzo dobrze sobie poradziła. Nagrodami w quizie były płyty, kasety i plakaty zespołu.

Na zakończenie programu odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom turniejów promujących Zdrowy Styl Życia rozegranych w Gimnazjum w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego NIEĆPAM 2010r.”
- turnieju BADMINTONA,
- turnieju SIATKÓWKI,
- turnieju PIŁKI NOŻNEJ.
Zwycięzcom pamiątkowe medale i dyplomy wręczył Wójt Gminy Psary Pan Marian Kozieł.


Sporządziła: Ewelina Trzcionka

AA+A-