'Zakończenie akcji "Lokalna Zbiórka Żywności" 2011

 Zakończenie akcji "Lokalna Zbiórka Żywności" 2011
„Lokalna Zbiórka Żywności” to nowa forma wsparcia dla osób i rodzin będących w trudnych sytuacjach życiowych. W dniu 08.12.2011r. został powołany Komitet Organizacyjny w skład, którego wchodzą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. W oparciu o Decyzję Wójta Gminy Psary Nr ROII.5311.1.2011 z dnia 09.12.2011r. komitet miał możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności od mieszkańców Gminy Psary. Do poszczególnych sklepów spożywczych wystosowano pisma z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórek żywności. Chęć współpracy w tym zakresie podjęło 5 właścicieli lokalnych sklepów:

1. w Sklepie Ogólnospożywczym
Teresa Bochenek
ul. Szkolna 93, Psary (Lewiatan)

2. w Sklepie GROSIK
Zbigniew Gawron
ul. Wiejska, Sarnów

3. w Sklepie Wielobranżowym
Wiesława Dymarska
ul. Pocztowa 46, Dąbie

4. w Sklepie Ogólnospożywczym
Kubiczek Paweł
ul. Zwycięstwa 1a, Gródków

5. w Sklepie Spożywczym
"KAROLINA"
ul. Malinowicka 6, Psary

Pomimo iż zbiórka w powyższych sklepach trwała tylko 2 dni (14 – 15 grudnia) to zebrano zaskakująco dużą ilość żywności. Do akcji włączyli się nie tylko klienci poszczególnych sklepów, ale również właściciele, którzy sami zachęcali mieszkańców do niesienia pomocy. Żywność została zaewidencjonowana, podzielona na poszczególne asortymenty i rozdzielona na 74 paczki o różnej wartości, w zależności od liczby osób w rodzinie.

- Lokalna Zbiórka Żywności przeszła moje najśmielsze oczekiwania gdyż w ciągu kilku zaledwie dni mieliśmy możliwość zaobserwować jak hojni i wrażliwi są mieszkańcy naszej Gminy. Do zbiórki dołączyli się również najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy dzięki wsparciu pracowników oświaty w dniach 12 – 16 grudnia zbierali żywność we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Psary. Bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym za okazaną szczodrość i dobre serce – mówi Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Sarnik.

Przygotowane paczki na łącznie oszacowaną kwotę ponad 4700,00 zł. zostały rozwiezione przez pracowników Ośrodka tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do wszystkich potrzebujących wsparcia. Ten świąteczny podarunek dla większości stanowił duże zaskoczenie i wzruszenie gdyż najczęściej był jedyny i niepowtarzalny.

Wszystkim zaangażowanym darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

AA+A-