NEPAL 2009

W dniu 12 marca w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie z alpinistą, gawędziarzem Panem Waldemarem Styrna. 

Tematem spotkania była wyprawa do Nepalu w 2009 roku. W dniach od 5 października 2009 roku do 3 listopada 2009 roku Trzeźwościowe Stowarzyszenie Kulturalno – Turystyczne w Katowicach zorganizowało wyprawę w Himalaje Nepalu. Celem wyprawy było dotarcie do Annapurna Base Camp, oraz wejście na szczyt Tharphu Chuli (5663 m.n.p.m.). Uczestnicy wyprawy zwiedzili Chitwan National Park oraz uczestniczyli w rafftingu na rzece Trisuli – Narajani. Zwiedzili stolicę Nepalu – Kathmandu oraz miasto Pokhara. 

Wyprawa przez wielu turystów górskich uznawana za jedną z najpiękniejszych tras górskich globu. W czasie jej trwania przewędrowali od zielonych tarasów Pokhary poprzez malownicze doliny i punkty widokowe, odwiedzili Nepalski wioski i dotarli do Bazy pod Annapurna.

W czasie spotkania Pan Styrna zaprezentował ekwipunek osobisty potrzebny na wyprawy himalajskie ( namiot, buty trekingowe, lekki ale ciepły śpiwór, raki, liny), ( zdjęcia w galerii).

Spotkanie to nie tyko było prezentacją najważniejszych miejsc o tematyce górskiej, ale przede wszystkim było spotkaniem ludzi gór oraz promocją aktywnego wypoczynku, krzewieniem idei bezpiecznej turystyki. Wyprawy górskie są wielką przyjemnością jeśli kochamy góry, nie tylko na fotografiach. W górach uczymy się wielu rzeczy i wzmacniamy nasz charakter. Stajemy się silniejsi fizycznie i psychicznie. Wyprawy górskie uświadamiają, że w życiu nie ma łatwych rozwiązań, na wszystko trzeba zapracować i w każde działanie należy włożyć wysiłek.

 

Sporządził: Aleksander Koćwin

AA+A-